Vaporesso's Luxe series expands with the new Kit Luxe X2!
The Kit Luxe X2 features an integrated 2000mAh battery and can deliver up to 40W of power. It works with the Luxe X cartridge series, including the new Luxe X Flat cartridges for up to 5ml of liquid, as well as with empty XR cartridges and GTX coils.
FIND COMPATIBLE CARTRIDGES HERE

Questo prodotto rispetta le normative francesi - vedi l'articolo 11 delle condizioni generali.
| Tipo di hardware | Pods |
| Kits | Intermediario |
| Tipo di batterie | Integrato |
| Autonomia | 2000 mAh |
| Potenza massimale | 40W |
| Airflow regolabile | si |
| Capacità (ml) | 5 ml |
| Riempimento | Per il basso |
| Protezioni elettroniche | si |
| Resistenze | da 0.5 a 1 ohm |
Compra Kit Luxe X2 Vaporesso a prezzo grossista
I nostri prezzi sono riservati ai professionisti
Se sei un professionista: Iscriversi ou Connettersi.