Vaporesso is once again adding to its range of Luxe pods with the Luxe X Pro kit! Although its dimensions are very small, it can still develop a maximum of 40W of power for a total autonomy of 1500 mAh.
The kit is optimised for MTL or RDL vape thanks to Luxe X 5 ml cartridges in 0.4 and 0.6 ohm. The kit is also compatible with Luxe XR cartridges for even more possibilities.

Questo prodotto rispetta le normative francesi - vedi l'articolo 11 delle condizioni generali.
| Tipo di hardware | Kits & Packs, Pods |
| Kits | Principiante |
| Tipo di kit | Kits pod |
| Tipo di batterie | Integrato |
| Autonomia | 1500 mAh |
| Micro USB | Solo caricamento |
| Potenza massimale | 40W |
| Tiraggio | Stretto |
| Airflow regolabile | si |
| Capacità (ml) | 5 ml |
| Riempimento | Per il basso |
| Connessione | Altro |
| Protezioni elettroniche | si |
| Resistenze | meno di 0.5 ohm, da 0.5 a 1 ohm |
Compra Kit Luxe X Pro 40W 1500mah 5ml Vaporesso a prezzo grossista
I nostri prezzi sono riservati ai professionisti
Se sei un professionista: Iscriversi ou Connettersi.