Following the success of the Armour S and Armour MAX Kits, Vaporesso unveils the Armour G Kit !
The Armour G Kit has an integrated 3000mAh battery and can deliver up to 80W of power. It is equipped with the new Armour G Series Cartridge (MTL version) which can hold up to 5mL of liquid and is compatible with Vaporesso's GTX coils.
3 new colours are coming soon !
Questo prodotto rispetta le normative francesi - vedi l'articolo 11 delle condizioni generali.
| Kits | Intermediario |
| Tipo di kit | Kits pod |
| Tipo di batterie | Integrato |
| Autonomia | 3000 mAh |
| Potenza massimale | 80W |
| Airflow regolabile | si |
| Capacità (ml) | 5 ml |
| Riempimento | Dall'alto |
| Protezioni elettroniche | si |
| Resistenze | da 0.5 a 1 ohm |
Compra Kit Armour G MTL Vaporesso a prezzo grossista
I nostri prezzi sono riservati ai professionisti
Se sei un professionista: Iscriversi ou Connettersi.