Nevoks is back with its Feelin 2 Pod Kit Limited Edition 2024 City Glory!
Each kit is uniquely styled after one of the capital's historic landmarks.
Featuring an integrated 1100mAh battery, it can deliver up to 30W of power. It comes with Nevoks' Feelin 2 cartridge, which holds up to 3mL of liquid.
0.3 ohm coils are not compatible with the Feelin 2 Pod Limited Edition Kit.
This product is only compliant with the french regulation - see article 11 in our Terms and Conditions.
| product |
| Device type | Kits & Packs, Pods |
| Kits | Beginner |
| Kit type | Pod kits |
| External battery type | Integrated |
| Battery life | 1100 mAh |
| Micro USB | Charging only |
| Maximum output | 30W |
| Draw | MTL |
| Adjustable airflow | Yes |
| Capacity (ml) | 3 ml |
| Refill | Side |
| Connector | Others |
| Electronic protections | Yes |
| Coils | Less than 0.5 ohm, 0.5 to 1 ohm |