GeekVape presents its new Digi Max Kit!
The Digi Max Kit features an integrated 3000mAh battery and can deliver up to 80W of power. The kit is compatible with GeekVape's J series cartridges with integrated coil, which can hold up to 5ml of liquid. The kit also works with GeekVape JR cartridges compatible with J coils.

This product is only compliant with the french regulation - see article 11 in our Terms and Conditions.
| product |
| Device type | Pods |
| Kits | Medium |
| Kit type | Pod kits |
| External battery type | Integrated |
| Battery life | 3000 mAh |
| Maximum output | 80W |
| Adjustable airflow | Yes |
| Capacity (ml) | 5 ml |
| Refill | Side |
| Electronic protections | Yes |
| Coils | More than 1 ohm |