The Trine series expands with the new Trine Q Pod Kit from Innokin !
The Trine Q Pod Kit is powered by a built-in 1050mAh USB-C rechargeable battery and can deliver up to 20W of power. It is sold with the new QCAP Trine integrated coils cartridge from the same brand, which can hold up to 3mL of liquid.
FIND COMPATIBLE CARTRIDGES HERE

This product is only compliant with the french regulation - see article 11 in our Terms and Conditions.
| product |
| Device type | Pods |
| Kits | Beginner |
| Kit type | Pod kits |
| Battery life | 1050 mAh |
| Maximum output | 20W |
| Draw | MTL |
| Adjustable airflow | Yes |
| Capacity (ml) | 3 ml |
| Refill | Side |
| Drip tip type | 510, Others |
| Electronic protections | Yes |
| Coils | 0.5 to 1 ohm, More than 1 ohm |