Nevoks presents its new Feelin XR Pro Pod kit!
The Feelin XR Pro Pod features an integrated 2500mAh battery and can deliver up to 60W of power. The kit works with Nevoks X cartridges with integrated coil, holding up to 4.5ml of liquid. The kit also works with Feelin X cartridges holding up to 5ml of liquid. These cartridges are compatible with SPL 10 coils from the same brand.

This product is only compliant with the french regulation - see article 11 in our Terms and Conditions.
| Device type | Kits & Packs, Pods |
| Kits | Medium |
| Kit type | Pod kits |
| External battery type | Integrated |
| Battery life | 2500 mAh |
| Maximum output | 60W |
| Adjustable airflow | Yes |
| Capacity (ml) | 4,5 ml, 5 ml |
| Refill | Bottom, Side |
| Electronic protections | Yes |
| Coils | Less than 0.5 ohm, 0.5 to 1 ohm |