Geekvape returns with the Wenax Q Mini Kit.
With its integrated 1000mAh battery, it can deliver up to 25W of power. It's compatible with Geekvape Q cartridges holding up to 2mL of liquid.
FIND COMPATIBLE Q CARTRIDGES HERE

This product is only compliant with the french regulation - see article 11 in our Terms and Conditions.
| product |
| Device type | Pods |
| Kit type | Pod kits |
| External battery type | Integrated |
| Battery life | 1000 mAh |
| Micro USB | Charging only |
| Maximum output | 25W |
| Adjustable airflow | Yes |
| Capacity (ml) | 2 ml |
| Drip tip type | Others |
| Connector | Others |
| Electronic protections | Yes |
| Coils | 0.5 to 1 ohm |