Oxva introduces the Xlim SQ PRO Version 2!
The Xlim SQ Pro 2 Kit features an integrated 1600mAh battery (1200mAh for the previous version) and can deliver up to 30W of power. The kit works with all Xlim cartridges, including Xlim Top fill cartridges, which can hold up to 2ml of liquid.

This product is only compliant with the french regulation - see article 11 in our Terms and Conditions.
| Device type | Kits & Packs, Pods |
| Kits | Medium |
| Kit type | Pod kits |
| External battery type | Integrated |
| Battery life | 1600 mAh |
| Maximum output | 30W |
| Draw | MTL |
| Adjustable airflow | Yes |
| Capacity (ml) | 2 ml |
| Refill | Side |
| Electronic protections | Yes |
| Coils | 0.5 to 1 ohm |