Oxva presents its new Xlim Go Pod Kit!
The Xlim Go pod is worthy of the Xlim series, with 30W maximum power, 2ml liquid capacity and 3-day autonomy thanks to a 1000 mAh battery.
FIND COMPATIBLE CARTRIDGES HERE
8 new colors available!

This product is only compliant with the french regulation - see article 11 in our Terms and Conditions.
| Device type | Kits & Packs, Pods |
| Kits | Beginner, Medium |
| Kit type | Pod kits |
| External battery type | Integrated |
| Battery life | 1000 mAh |
| Micro USB | Charging only |
| Maximum output | 30W |
| Draw | MTL |
| Adjustable airflow | Yes |
| Capacity (ml) | 2 ml |
| Refill | Side |
| Connector | Others |
| Electronic protections | Yes |
| Coils | Less than 0.5 ohm, 0.5 to 1 ohm, More than 1 ohm |