OXVA introduces the VPrime Series with the new VPrime Pod Kit !
The VPrime Pod Kit has an integrated 2600mAh battery and can deliver up to 60W of power. It works with Oxva's new VPrime integrated coil cartridges, offering an ultra-surprising taste experience !
This product is only compliant with the french regulation - see article 11 in our Terms and Conditions.
| Kits | Medium |
| Kit type | Pod kits |
| External battery type | Integrated |
| Battery life | 2600 mAh |
| Maximum output | 60W |
| Adjustable airflow | Yes |
| Capacity (ml) | 5 ml |
| Refill | Side |
| Electronic protections | Yes |
| Coils | 0.5 to 1 ohm |