Lost Vape presents the Thelema Elite Dual Mesh Kit!
The Thelema Elite Dual Mesh Kit features an integrated 1500mAh battery and can deliver up to 45W of power. The Kit is sold with Lost Vape's E-Plus Dual Mesh cartridges with integrated coil, holding up to 3mL of liquid.
This product is only compliant with the french regulation - see article 11 in our Terms and Conditions.
| Device type | Pods |
| Kits | Medium |
| Kit type | Pod kits |
| External battery type | Integrated |
| Battery life | 1500 mAh |
| Maximum output | 45W |
| Draw | DTL |
| Adjustable airflow | Yes |
| Capacity (ml) | 3 ml |
| Refill | Side |
| Electronic protections | Yes |
| Coils | 0.5 to 1 ohm |