With crazy features, a big screen and a new Atomizer, SMOK is thinking big for the return of the PRIV Series !
Discover the X-Priv Plus Kit, which runs on two 18650 batteries (not supplied) and can deliver up to 225W of power ! It's equipped with the new TF-D SubTank Atomizer that can hold up to 5mL of liquid and is compatible with SMOK's new D-Coil.
FIND THE COMPATIBLE TF-D SUBTANK HERE
FIND COMPATIBLE SMOK D-COIL HERE

This product is only compliant with the french regulation - see article 11 in our Terms and Conditions.
| Kits | Medium |
| Kit type | Mech. boxs kits |
| External battery type | 2 batteries |
| Battery Type | 18650 (not included) |
| Maximum output | 225W |
| Adjustable airflow | Yes |
| Capacity (ml) | 5,5 ml |
| Tank diameter | Ø 25,5 mm |
| Refill | Top |
| Connector | 510 |
| Electronic protections | Yes |
| Coils | Less than 0.5 ohm |