OXVA's essential NEXLim Kit is now available in an ultra-simplified GO version. Just vape and Go !
The NEXLim Go Kit has an integrated 1800mAh battery and can deliver up to 40W of power. It is compatible with NEXLim cartridges with integrated coils that can hold up to 4ml of liquid.
This product is only compliant with the french regulation - see article 11 in our Terms and Conditions.
| Device type | Pods |
| Kits | Medium |
| Kit type | Pod kits |
| External battery type | Integrated |
| Battery life | 1800 mAh |
| Maximum output | 40W |
| Adjustable airflow | Yes |
| Capacity (ml) | 4 ml |
| Refill | Side |
| Electronic protections | Yes |
| Coils | More than 1 ohm |