Lost Mary presents its new XPER kit!
The XPER Kit features an integrated 1000mAh battery and can deliver up to 30W of power.
The kit is compatible with XPER cartridges from the same brand, which can hold up to 2ml of liquid.
6 colors available!
This product is only compliant with the french regulation - see article 11 in our Terms and Conditions.
| Device type | Pods |
| Kits | Medium |
| Kit type | Pod kits |
| External battery type | Integrated |
| Battery life | 1000 mAh |
| Maximum output | 30W |
| Adjustable airflow | Yes |
| Capacity (ml) | 2 ml |
| Refill | Side |
| Electronic protections | Yes |
| Coils | 0.5 to 1 ohm |