The Lost Vape Thelema Solo 100W Kit comes in new colours, but most importantly features the new 5ml Centaurus Sub Ohm V2 atomiser with top fill (compatible with Ultra Boost Max coils). The proprietary QUEST 2.0 CHIP chipset offers 5 vape modes and the ability to save 3 vape modes depending on your coil (normal, TC or rebuildable).
Powered by an 18650 or 21700 battery (not included), charging is done via the USB-C port on the mod.
This product is only compliant with the french regulation - see article 11 in our Terms and Conditions.
| Device type | Kits & Packs |
| Kits | Medium |
| Kit type | Regulated boxs kits |
| External battery type | 1 battery |
| Battery Type | 18650 / 21700 (not included) |
| Maximum output | 100W |
| Draw | DTL |
| Adjustable airflow | Yes |
| Capacity (ml) | 5 ml |
| Tank diameter | Ø 26 mm |
| Refill | Top |
| Drip tip type | 810 |
| Connector | 510 |
| Electronic protections | Yes |
| Coils | Less than 0.5 ohm |