New colors, new Atomizer, Lost Vape relaunches the must-have Centaurus M100 Kit !
Like the other Centaurus M100 Kits, this one can reach up to 100W of power and works with an 18650 battery (not included). What's new ? New exclusive designs and an exceptional new Centaurus Sub-Ohm V2 5mL Atomizer.
2 NEW COLOURS AVAILABLE
This product is only compliant with the french regulation - see article 11 in our Terms and Conditions.
| Device type | Kits & Packs |
| Kits | Medium |
| Kit type | Regulated boxs kits |
| External battery type | 1 battery |
| Battery Type | 18650 (not included) |
| Maximum output | 100W |
| Adjustable airflow | Yes |
| Capacity (ml) | 5 ml |
| Tank diameter | Ø 24 mm |
| Refill | Top |
| Drip tip type | 510 |
| Connector | 510 |
| Electronic protections | Yes |
| Coils | Less than 0.5 ohm |