GeekVape unveils the new Kit Soul 2!
The Soul 2 Kit features an integrated 2100mAh battery and can deliver up to 35W of power. The Kit is compatible with Soul cartridges and the new Soul cartridges (Boost Version), with integrated coil, holding up to 4mL of liquid.
This product is only compliant with the french regulation - see article 11 in our Terms and Conditions.
| Device type | Pods |
| Kits | Medium |
| Kit type | Pod kits |
| External battery type | Integrated |
| Battery life | 2100 mAh |
| Maximum output | 35W |
| Adjustable airflow | Yes |
| Capacity (ml) | 4 ml |
| Refill | Side |
| Electronic protections | Yes |
| Coils | 0.5 to 1 ohm |