The essential Klypse Pro comes in a brand new ‘Syndra’ design !
The Klypse Pro Syndra Kit has an integrated 1000mAh battery and can deliver up to 25W of power. It works with Innokin's Klypse integrated coil cartridges, which can hold up to 2ml of liquid.
FIND COMPATIBLE KLYPSE CARTRIDGES HERE
FIND THE LIMITED EDITION KLYPSE PRO SYNDRA HERE

This product is only compliant with the french regulation - see article 11 in our Terms and Conditions.
| Device type | Kits & Packs, Pods |
| Kits | Beginner, Medium |
| Kit type | Pod kits |
| External battery type | Integrated |
| Battery life | 1000 mAh |
| Maximum output | 25W |
| Draw | MTL |
| Adjustable airflow | Yes |
| Capacity (ml) | 2 ml |
| Refill | Side |
| Electronic protections | Yes |
| Coils | 0.5 to 1 ohm, More than 1 ohm |