VOZOL presents its Ace Max Pod Kit!
The Ace Max Kit features an integrated 1000mAh battery and can deliver up to 30W of power! The kit is sold with VOZOL's Ace series cartridges with integrated coil, holding up to 2mL of liquid.
Discover the 6 colors available!
This product is only compliant with the french regulation - see article 11 in our Terms and Conditions.
| Device type | Pods |
| Kits | Medium |
| Kit type | Pod kits |
| External battery type | Integrated |
| Battery life | 1000 mAh |
| Maximum output | 30W |
| Adjustable airflow | Yes |
| Capacity (ml) | 2 ml |
| Refill | Side |
| Electronic protections | Yes |
| Coils | 0.5 to 1 ohm |