Innokin presents its new Z Pod Nano Kit!
The Z Pod Nano Kit features an integrated 700mAh battery and can deliver up to 15W of power. It works with Innokin Z Pod Nano cartridges with integrated coils, which hold 2ml of liquid.
FIND COMPATIBLE CARTRIDGES HERE

This product is only compliant with the french regulation - see article 11 in our Terms and Conditions.
| Device type | Kits & Packs, Pods |
| Kits | Beginner, Medium |
| Kit type | Pod kits |
| External battery type | Integrated |
| Battery life | 700 mAh |
| Micro USB | Charging only |
| Maximum output | 15W |
| Draw | MTL |
| Adjustable airflow | Yes |
| Capacity (ml) | 2 ml |
| Refill | Side |
| Drip tip type | 510 |
| Electronic protections | Yes |
| Coils | 0.5 to 1 ohm, More than 1 ohm |