Nevoks presents its new Kit Feelin 3!
The Nevoks Feelin 3 Kit features an integrated 1500mAh battery and can deliver up to 30W of power.
The kit is compatible with the new Feelin 3 cartridges with integrated coils, from the same brand, which can hold up to 2ml of liquid.
This product is only compliant with the french regulation - see article 11 in our Terms and Conditions.
| Device type | Pods |
| Kits | Medium |
| Kit type | Pod kits |
| External battery type | Integrated |
| Battery life | 1500 mAh |
| Maximum output | 30W |
| Adjustable airflow | Yes |
| Capacity (ml) | 2 ml |
| Refill | Top |
| Electronic protections | Yes |
| Coils | 0.5 to 1 ohm |