The Feelin range expands with the new Feelin AQ Kit!
The Feelin AQ kit features an integrated 1200mAh battery and can deliver up to 30W of power. The kit is compatible with Nevoks' A1 and A1 new-generation coil cartridges (included), which can hold up to 3mL of liquid.
This product is only compliant with the french regulation - see article 11 in our Terms and Conditions.
| Device type | Kits & Packs, Pods |
| Kits | Beginner, Medium |
| Kit type | Pod kits |
| External battery type | Integrated |
| Battery life | 1200 mAh |
| Maximum output | 30W |
| Draw | MTL |
| Adjustable airflow | Yes |
| Capacity (ml) | 3 ml |
| Refill | Side |
| Electronic protections | Yes |
| Coils | 0.5 to 1 ohm |