GeekVape presents its new Digi Pro Kit!
The Digi Pro kit features an integrated 2000mAh battery and can deliver up to 40W of power. The kit is compatible with all GeekVape J-series cartridges with integrated coil, which can hold up to 5mL of liquid. The kit also works with GeekVape JR cartridges compatible with J coils.
This product is only compliant with the french regulation - see article 11 in our Terms and Conditions.
| Device type | Pods |
| Kits | Medium |
| Kit type | Pod kits |
| External battery type | Integrated |
| Battery life | 2000 mAh |
| Maximum output | 40W |
| Adjustable airflow | Yes |
| Capacity (ml) | 5 ml |
| Refill | Side |
| Electronic protections | Yes |
| Coils | More than 1 ohm |